Birželio pirmąją savaitę 1c klasės mokiniai vykdė projektinę veiklą. Projekto „Kartu galime daugiau“ tikslas – apibendrinti įgytas žinias pirmoje klasėje integruojant mokomuosius dalykus: matematiką, lietuvių kalbą, pasaulio pažinimą, dailę ir technologijas.
Pirmąją dieną mokiniai susipažino su projekto užduotimis ir ėmė aktyviai ruoštis projekto įgyvendinimui: rinkti reikalingus duomenis, piešti, rašyti, matuoti.
Džiugu, kad į projektinę veiklą įsitraukė ne tik vaikų broliai, sesės, mamytės, tėveliai, bet ir seneliai. Bendradarbiaudami mokiniai visą savaitę ruošė plakatus, kuriuose pasakojo apie save, savo šeimą. Piešė pasirinktą gražiausią žodį.
Ketvirtadienį vaizdo pamokos metu mokiniai pristatė savo paruoštus plakatus, nupieštus gražiausius žodžius. Pamokoje dalyvavo ir mokinių tėveliai. Visi atidžiai klausėsi draugų pristatymų. Vyko aktyvi diskusija, kurios metu vaikai vieni kitiems pateikė įvairius klausimus.
Malonu, kad mokiniai geba išklausyti draugų pasakojimų, teisingai formuluoti klausimus ir atsakyti į juos rišliais sakiniais.
Visi – ir vaikai, ir jų tėveliai – pasidžiaugė vieni kitų paruoštais įdomiais spalvingais plakatais, parašytais gražiausiais žodžiais.
Nors mokiniai dar tik pirmokai, tačiau visi suprato, kad bendradarbiaudami, draugiškai padėdami vieni kitiems gali daug nuveikti.
Origamio būreliai sveikina ketvirtokus su išleistuvėmis. Siunčia gėlių kompozicijas. Ir dovanoja įvairias nuotaikas.
Būrelių vadovė Justina Pakalnytė.
Besimokydami namuose kiekvieną trečiadienį 1c klasės mokiniai atveria „Įdomių užduočių laboratorijos“ duris.
Čia jie ne tik plėtoja įgytas lietuvių kalbos ir matematikos žinias (sprendžia kryžiažodžius, rebusus, „magiškuosius“ kvadratus bei trikampius), bet ir užsiima kita įdomia veikla, kuri skatina mokinius kurti, atrasti ir įgyti naujų žinių.
Savo namų laboratorijose vaikai pasigamino „Linksmuosius minkštukus“. Jiems pasigaminti reikėjo tik šiek tiek miltų ir baliono. Na, o kas baliono neturėjo, puikiai tiko vienkartinės guminės pirštinės.
Labiausiai mokiniams patiko atlikti įvairius įdomius bandymus. Eksperimentuodami vaikai sužinojo daug įdomių dalykų. Suprato, kaip galima paprastu kosmetiniu ausų krapštuku, pavilgytu į muilą, piešti ant pieno – „Spalvomis mirguliuojantis pienas“. Sužinojo, kaip skleidžiasi vandenyje popierinės gėlės – „Popierinės gėlės vandenyje“. Eksperimentuodami su saldainiais „Skittles“ išsiaiškino, kodėl vanduo tampa įvairių spalvų ir saldus. Taip pat galėjo ir paragauti įspūdingo spalvoto skanaus gėrimo. Įdomiausias ir labiausiai mokiniams patikęs eksperimentas – „Putojantys acto piešiniai“. Atlikdami šį bandymą vaikai suprato, kaip soda reaguoja su rūgštimi (acto tirpalu). O jeigu dar actas spalvotas (vaikai į acto tirpalą įpylė šiek tiek spalvotų dažų), galima gauti puikius piešinius!
Įrašą parengė 1 c klasės mokytoja Birutė Žeimienė.
3 a klasės (mokytoja Irma Dobrovolskienė) mokiniai 4 savaites stebėjo, kaip pavasarį bunda medžiai ir juos fotografavo.
Koliažas – tai tapybos ir grafikos technika, kai prie pagrindo lipdoma popieriaus, audinio ar kitos medžiagos gabalėliai ir piešiama arba tapoma. Koliažo pavadinimą sugalvojo dailininkai Ž. Brakas ir P. Pikaso.
Sužinoję, kas yra koliažas, 1c klasės (mokytoja B. Žeimienė) mokiniai taip pat tapo „mažaisiais dailininkais“ ir sukūrė koliažą „Pavasario gėlės“.
Gegužės pirmasis sekmadienis – Mamos diena. Mamai pati brangiausia dovana – vaikų rankomis pagaminti darbeliai, nupiešti piešiniai. Belaukdami šios gražios šventės 1c klasės mokiniai savo mylimiausioms mamytėms kūrė dovanas – pagamino spalvotas gėles ir atvirukus.
Kaip greičiau ir geriau įsiminti geometrines figūras ir jų pavadinimus? Į šį klausimą atsakė 1c klasės (mokytoja B. Žeimienė) mokiniai. Matematikos pamokų metu pakartojo įgytas žinias apie geometrines figūras. O, kad geriau jas įsimintų, per dailės ir technologijų pamoką sukūrė aplikacijas iš įvairių geometrinių figūrų.
3 a klasės mokiniai mokėsi pasigaminti plaukiojantį ir kabantį kompasą, nustatyti horizonto kryptis. Klasės vadovė Irma Dobrovolskienė.